انواع حوله خشک کن از نظر جنس و عملکرد

انواع حوله خشک کن از نظر جنس و عملکرد

تا به حال به دستگاهی برای گرم کردن فضای داخلی حمام و همچنین از بین بردن رطوبت حوله‌ها نیاز پیدا کرده‌اید؟ انواع حوله خشک کن می‌تواند پاسخگوی بسیار خوبی برای نیاز شما باشد. حوله خشک کن دستگاهی شبیه به رادیاتور می‌باشد که در سرویس‌های بهداشتی و حمام نصب می‌شوند و برای گرم و مطبوع کردن هوای محیط و همچنین خشک کردن حوله‌ها از آن استفاده می‌کنند. حوله خشک کن‌هایی که در ابتدا وارد بازار شدند، ظاهری بسیار ساده و معمولی داشتند، اما افزایش محبوبیت این دستگاه سبب گشت که انواع حوله خشک کن در طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف وارد بازار شوند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با انواع حوله خشک کن، مزایا و معایب آن‌ها و همچنین قیمت آن‌ها با شما در میان بگذاریم.

گلزار رادیاتور با سابقه‌ای درخشان در تولید لوازم داخلی و خارجی ساختمان در سالیان طولانی، به تولید حوله خشک کن های استیل دکوراتیو مشغول شده است؛ که در این حوزه با کسب 5 سال سابقه‌ی درخشان تولید و عرضه‌ی حوله خشک کن های باکیفیت و بی‌نظیر، امروز توانسته با همراهی شما تولیدات خود را گسترش دهد، به صورتی که امروز شما طرح سفارشی حوله خشک کن خود را برای ما روی کاغذ میکشید و پس از دریافت اعلام قیمت، حوله خشک کن باکیفیت و دکوراتیو خود را دریافت مینمایید.

حوله خشک کن چیست؟

حوله خشک کن، که با نام شوفاژ حمام نیز شناخته می‌شود، نوعی رادیاتور می‌باشد که در سرویس‌های بهداشتی و حمام برای گرم کردن محیط، جذب رطوبت حوله‌ها و کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ابتدای ورود این حوله خشک کن‌ها به بازار، ظاهر خاصی برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شد، اما با گذر زمان و افزایش محبوبیت آن‌‌ها در میان مردم، انواع حوله خشک کن با طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلفی تولید و روانه بازار گردید. امروزه حوله خشک کن بخشی از دکوراسیون داخلی حمام‌ها به حساب می‌آید و علاوه بر گرم کردن حمام و خشک کردن حوله‌ها، به دلیل زیبایی ظاهری نیز طرفداران بسیاری دارد.

مطالب پیشنهادی داغ:  انواع حوله خشک کن دکوری از نظر جنس متریال سازنده

کاربردهای حوله خشک کن‌ها، محدود به دو مورد گرم کردن فضای حمام و خشک کردن حوله‌ها نمی‌باشد و کاربردهای دیگری نیز دارند. به طور مثال از این دستگاه برای خشک کردن لباس‌ها نیز استفاده می‌شود. کاربرد دیگر انواع حوله خشک کن در کاهش غلظت رطوبت هوا می‌باشد و این کاهش رطوبت می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از ایجاد قارچ و کپک‌زدگی داشته باشد.

انواع حوله خشک کن

حوله خشک کن‌ها از دو لحاظ مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرند و انواع مختلفی دارند. دسته‌ای با توجه به نوع عملکردی که دارند مورد بررسی قرار می‌گیرد و به دو گروه مختلف تقسیم می‌شوند و دسته‌بندی دیگری با توجه به جنس حوله خشک کن صورت می‌پذیرد و سه نوع مختلف دارد. در ادامه به معرفی و بررسی ویژگی‌های هر یک از انواع حوله خشک کن خواهیم پرداخت.

حوله خشک های مدرن نسبت به حوله خشک کن‌های قدیمی‌تر محبوبیت بسیار بیشتری دارد و همین موضوع نیز سبب گشته که قابلیت‌ها و طرح‌های آن‌ها نیز پیشرفته‌تر از سابق باشد. انواع حوله خشک کن‌های مدرن در جنس‌های مختلفی اعم از شیشه‌ای، آلومینیوم، چوبی و استیل در بازر موجود می‌باشند و ظاهر بسیار زیبا و مدرنی نسبت به حوله خشک کن‌های قدیمی دارند.

انواع حوله خشک کن از نظر عملکرد

منظور از عملکرد، روش کار حوله خشک کن می‌باشد. عملکرد انواع حوله خشک کن می‌تواند از یکدیگر متفاوت باشد. اگرچه هر یک از انواع آن مزایای مخصوص خود را دارند، اما برخی از آن‌ها پرطرفدارتر و محبوب‌تر از انواع دیگر می‌باشند. انواع حوله خشک کن از نظر عملکرد به شرح زیر می‌باشد:

حوله خشک کن هیدرونیکی

مدل اصلی حوله خشک کن‌ها که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، حوله خشک کن‌های هیدرونیکی می‌باشند. این حوله خشک کن‌ها لوله‌هایی هستند داخل آن‌ها آب گرم جریان دارد. حوله خشک کن‌ها این آب گرم را از موتورخانه و یا پکیج دریافت می‌کند و با گردش این آب گرم در لوله‌های حوله خشک کن، گرما ایجاد می‌شود. این گرمای حاصل علاوه بر اینکه محیط و دمای حمام را گرم و مطبوع می‌کند، موجب جذب رطوبت لباس و حوله‌ها نیز می‌گردد.

مطالب پیشنهادی داغ:  حوله خشک کن های مدرن به همراه مزایای استفاده از این رادیاتورهای حمام

مزایای حوله خشک کن هیدرونیکی

اصلی‌ترین مزیت این نوع از انواع خشک کن این است که به سرعت گرم می‌شوند و برای گرم شدن و استفاده از آن نیازی نیست چند دقیقه منتظر بمانید. مزیت دوم حوله خشک کن هیدرونیکی این است که گرمای بیشتری نسبت به سایر انواع حوله خشک کن تولید می‌کند. امکان کم و زیاد کردن مقدار گرمای حوله خشک کن هیدرونیکی دیگر مزیتی است که این نوع از حوله خشک کن‌ها دارند.

معایب حوله خشک کن هیدرونیکی

اگرچه این نوع از حوله خشک کن‌ها مزایای بسیاری دارند، اما این موضوع دلیل بر این نمی‌شود که هیچگونه عیبی نداشته باشند. برخی از اصلی‌ترین معایب حوله خشک کن هیدرونیکی به شرح زیر می‌باشد:

این نوع از حوله خشک کن‌ها نصب ساده‌ای ندارند و برای نصب آن‌ها باید از یک لوله کش متخصص کمک بگیرید.

بزرگترین عیب حوله خشک کن هیدرونیکی این است که چون این نوع از انواع حوله خشک کن به سیستم گرمایشی ساختمان‌ها وابسته است ، پس در نتیجه در تابستان و با خاموش شدن سیستم گرمایشی کاربرد خاصی نخواهند داشت.

حوله خشک کن الکتریکی

نوع دیگری از حوله خشک کن‌ها که با انرژی برق کار می‌کنند، حوله خشک کن الکتریکی می‌باشد. کابل‌های سیلیکونی تعبیه شده در این نوع از انواع حوله خشک کن، سبب گرم شدن لوله‌های حوله خشک کن می‌شوند و در نتیجه‌ی آن هوای حمام گرم خواهد شد. این نوع حوله خشک کن نیز دارای مزایا و معایب منحصر به خود می‌باشد.

مزایای حوله خشک کن الکتریکی

اصلی‌ترین مزیت این نوع حوله خشک کن این است که نصب بسیار ساده‌ای دارند و افراد خود می‌توانند آن‌ها را در حمام جایگذاری کنند. دیگر مزیت حوله خشک کن الکتریکی این است که در تمام فصول ساده قابل استفاده می‌باشند. زیرا با انرژی برق کار می‌کنند.

مطالب پیشنهادی داغ:  بررسی و شناخت سایز استاندارد حوله خشک کن های مدرن استیل

معایب حوله خشک کن الکتریکی

یکی از معایب این حوله خشک کن‌ها این است که حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان می‌برد تا گرم شوند و نهایت گرمایی که می‌توانند تولید کنند ۱۰۰الی ۱۵۰ وات می‌باشد.

انواع حوله خشک کن از نظر جنس


انواع حوله خشک کن از نظر جنس و عملکرد

شوفاژهای حمام یا همان حوله خشک کن‌ها از نظر ظاهر و جنس نیز دارای انواعی می‌باشند. اصلی‌ترین انواع حوله خشک کن از لحاظ جنس به شرح زیر می‌باشند:

حوله خشک کن شیشه‌ای

این نوع از حوله خشک کن‌ها از جنس شیشه می‌باشند. برخی از ویژگی‌های حوله خشک کن شیشه‌ای شامل وزن بسیار پایین، پخش یکنواخت گرما در تمام قسمت‌های حوله خشک کن، تنوع طرح و رنگی بالا و زیبایی ظاهر می‌باشد.

حوله خشک کن آلومینیومی

حوله خشک کن آلومینیومی نیز از دیگر انواع حوله خشک کن از نظر جنس می باشد. مزایای این حوله خشک کن شامل مقاومت بالای آن‌ها در برابر زنگ‌زدگی، مقرون به صرفه بودن، وزن سبک و ظتهر زیبا می‌باشد.

حوله خشک کن استیل

این نوع از حوله خشک کن، بیشترین وزن را دارد و گرما در آن بطور یکنواخت پخش می‌شود. صرفه‌جویی در مصرف انرژی از اصلی ترین مزایای حوله خشک کن استیل به حساب می‌آید.

با مراجعه به فروشگاه اینترنتی گلزار رادیاتور میتوانید از قیمت آخرین کالاهای پرمصرف و دکوراتیو استیل مطلع گردید؛ همچنین میتوانید طرح مورد نظر خود را با رنگ سفارشی از ما بخواهید؛ طراحی حوله خشک کن ها رو کاغذ نیز امکان پذیر میباشد. تمامی رادیاتورهای فروشگاه گلزار تولید شده از ورق استیل 304 با ضخامت 1میل میباشند که دارای 5 سال گارانتی بدون شرط کارخانه میباشند.

‫0/5 (0 امتیاز )
دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*