رادیاتور

شوفاژ برقی چیست؟ نحوه عملکرد شوفاژ برقی و نکات خرید آن

شوفاژ برقی

در بسیاری از ساختمان ها که مجهز به لوله کشی آب گرم و شوفاژخانه و موتورخانه برای مصرف رادیاتور ها نیستند، برای گرمایش منزل از شوفاژ برقی استفاده می شود. این شوفاژ ها مجهز به یک کابل هستند که به راحتی می توان آن را به هر پریزی وصل کرد و از گرمایش آن به راحتی و در هر مکانی استفاده کرد.

بنابراین اولین مزیت شوفاژ برقی همین مستقل بودن آن و عدم نیاز به لوله کشی آب گرم برای استفاده از گرمای آن است. به همین علت نیز جابجایی این شوفاژ ها در بین اتاق ها و فضا های مختلف منزل بسیار راحت است و حتی می توان آن ها را به خانه های دیگر نیز انتقال داد. زیرا اغلب این شوفاژ های برقی مجهز به تعدادی چرخ در زیر پایه خود هستند که می توان آن ها را در مکان های مختلف، راحت جابجا کرد.

بنابراین اگر منزل شما نیز مجهز به تاسیسات لوله کشی آب گرم و شوفاژ خانه نیست و به هر دلیلی نمی خواهید از بخاری های گازی برای گرمایش منزل استفاده کنید، می توانید با استفاده از یک شوفاژ برقی بدون نیاز به هیچ نوع دودکش یا لوله کشی به راحتی منزل یا محل کار خود را گرم کنید. خوشبختانه این نوع شوفاژ ها دارای وزن و ابعاد کوچکی نیز هستند و به همین علت نیز برای مکان هایی که مشکل کمبود فضا دارند، مانند دفاتر اداری و شرکت ها بسیار مناسب هستند. به خصوص که ظاهری بسیار شیک و مرتب دارند و هیچ دردسری برای نصب و اجرا هم ندارند.

 

مشاوران گلزار رادیاتور همواره آماده اند تا در خرید بهترین حوله خشک کن استیل بهترین خدمات را به شما ارائه دهند، جهت دریافت مشاوره رایگان خرید رادیاتور یا حوله خشک کن استیل میتوانید با مشاوران این مجموعه در تماس باشید. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی حوله خشک کن گلزار رادیاتور میتوانید از قیمت آخرین رادیاتور و حوله خشک کن های پرمصرف و دکوراتیو استیل مطلع گردید؛ خرید حوله خشک کن مدرن استیل (دکوراتیو) نیز در فروشگاه اینترنتی گلزار رادیاتور فراهم است که این مورد از خرید حضوری رادیاتور بسیار آسانتر بوده و شما میتوانید با چند کلیک به خرید اینترنتی حوله خشک کن خود بپردازید. همچنین میتوانید طرح مورد نظر خود را با رنگ سفارشی از ما بخواهید؛ طراحی حوله خشک کن ها رو کاغذ نیز امکان پذیر میباشد. تمامی رادیاتورهای فروشگاه گلزار تولید شده از ورق استیل 304 با ضخامت 1میل میباشند که دارای 5 سال گارانتی بدون شرط کارخانه میباشند.

مطالب پیشنهادی گلزار رادیاتور:  آیا سایز همه شوفاژ ها یکی میباشد؟ سایز استاندارد شوفاژ ها چگونه تعیین میشوند؟

 

شوفاژ برقی

 

نحوه عملکرد شوفاژ برقی

نحوه‌ عملکرد شوفاژ برقی به این ترتیب است که درون محفظه شوفاژ به جای آب از روغن پر شده و ماده سیال در این وسیله گرمایشی روغن است. با اتصال به برق و روشن شدن رادیاتور برقی المنت های موجود در کف بدنه داغ شده و گرمای ایجاد شده به روغن درون محفظه منتقل می شود. روغن گرم به سمت بالا حرکت کرده، روغن سرد موجود در لوله ها به قسمت های پایین تر و نزدیک به المنت ها جریان پیدا می کند. این جابجایی دائم در حال چرخش بوده و روغن گرم با طی کردن مسیر، گرمای خود را به بدنه منتقل کرده و سرد می شود و دوباره به همان صورت به پایین رادیاتور می رود.

 

شوفاژ برقی

 

با ادامه این چرخه شوفاژ گرمای مورد نظر را به فضای محیط منتقل می کند و پس از مدت زمان کوتاهی اتاق گرم می شود. مزیت بسیار مفید دیگری که این شوفاژ های برقی دارند، آن است که به منظور کنترل دمای محیط و جلوگیری از اتلاف انرژی مجهز به ترموستات های دقیقی هستند که دمای اتاق را ارزیابی کرده و زمانی که دمای اتاق به حد مطلوب رسید، ترموستات دستور قطع المنت ها را می دهد. به این ترتیب رادیاتور برقی پس از چند لحظه از گرمایش متوقف می شود. قطع بودن المنت ها تا زمانی ادامه دارد که دمای اتاق دوباره سرد شود. در این زمان ترموستات دوباره شروع به کار المنت ها را فرمان می دهد و به این ترتیب روغن دوباره شروع به چرخش کرده و گرما را به فضا انتقال می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت این مدل شوفاژ، عدم ایجاد گازهای گلخانه ای است و به همین علت آن ها را دوستدار طبیعت می دانند. به علاوه هزینه نصب، نگهداری و سرویس این نوع شوفاژ ها نیز بسیار کمتر است.

 

شوفاژ برقی

 

خرید شوفاژ برقی

جنس ساختار بدنه اغلب شوفاژ های برقی از آلومینیوم است. زیرا این فلز هم سبک تر است و هم به نسبت سایر فلزات انتقال دهنده گرما، ارزان قیمت تر و فراوان تر است.

مطالب پیشنهادی گلزار رادیاتور:  اصول ، اساس و مزایای شوفاژ مدرن : راه حل راحتی و رفاه

به علاوه انواع مختلف رادیاتور برقی بر اساس توان حرارتی و تعداد پره های آن مختلف است و شما باید بسته به ابعاد و اندازه فضایی که می خواهید به وسیله شوفاژ برقی گرم شود، دستگاه متناسب با آن توان حرارتی را خریداری کنید. بدیهی است که هر چه فضای شما بزرگ تر باشد، باید شوفاژ برقی که انتخاب می کنید، بزرگ تر باشد و دارای تعداد پره های بیشتری باشد. البته شوفاژ برقی بزرگ تر همراه است با مصرف برق بیشتر و هزینه های بیشتر و در این میان شما باید حد تعادل را رعایت کنید.

نکته قابل توجهی که اغلب برای استفاده کنندگان شوفاژ های برقی وجود دارد، مصرف برق آن و هزینه های برق ماهیانه خانوار است. البته در بین شوفاژ های برقی جدید مدل های کم مصرف تر و بهینه تر آن نیز به بازار آمده است. همگی می دانیم که برای خرید لوازم برقی بهتر است به سراغ وسایلی برویم که دارای برچسب انرژی کم مصرف باشند.

با انتخاب شوفاژ حمام مناسب ، برای حمام یا دوش گرفتن گرمای ملایمی در حمام حاکم می شود و همیشه هنگام بیرون آمدن از حمام می توانید خود را در یک حوله گرم بپیچید. همیشه برای خرید شوفاژ حمام بسته به نیاز خود ، مدلی را انتخاب کنید که امکان افزایش سریع دما را فراهم کند و گرمای ملایم و پخش شده را فراهم کند. اطلاعات تکمیلی این زمینه را در مقاله تخصصی گلزار رادیاتور مطالعه نمایید.

 

شوفاژ برقی

برچسب انرژی بر اساس حروف الفبای لاتین طبقه بندی می شوند و از حرف A شروع می شوند و تا حرف D نیز ادامه دارند. هر چه رده مصرف انرژی آن دستگاه به A نزدیک تر باشد، آن وسیله مصرف انرژی برق کمتری دارد و از لحاظ هزینه های برق مصرفی بهینه تر و مناسب تر است. بنابراین در هنگام خرید شوفاژ های برقی دقت کنید که تا حد امکان رده مصرف انرژی آن رادیاتور در حد رتبه A باشد تا مصرف برق کمتری داشته باشد.

 

سخن آخر

در بسیاری از ساختمان ها که مجهز به لوله کشی آب گرم و شوفاژخانه و موتورخانه برای مصرف رادیاتور ها نیستند، برای گرمایش منزل از شوفاژ برقی استفاده می شود. این شوفاژ ها مجهز به یک کابل هستند که به راحتی می توان آن را به هر پریزی وصل کرد و از گرمایش آن به راحتی و در هر مکانی استفاده کرد.

مطالب پیشنهادی گلزار رادیاتور:  معرفی و آموزش نحوه انتخاب رادیاتور های تزئینی منازل

خوشبختانه این نوع شوفاژ ها دارای وزن و ابعاد کوچکی نیز هستند و به همین علت نیز برای مکان هایی که مشکل کمبود فضا دارند، مانند دفاتر اداری و شرکت ها بسیار مناسب هستند. به خصوص که ظاهری بسیار شیک و مرتب دارند و هیچ دردسری برای نصب و اجرا هم ندارند.

 

شوفاژ برقی

 

نحوه‌ عملکرد شوفاژ برقی به وسیله چرخش روغن داغ درون پره های آن است. مزیت بسیار مفید دیگری که این شوفاژ های برقی دارند، آن است که به منظور کنترل دمای محیط و جلوگیری از اتلاف انرژی مجهز به ترموستات های دقیقی هستند که دمای اتاق را ارزیابی کرده و زمانی که دمای اتاق به حد مطلوب رسید، ترموستات دستور قطع المنت ها را می دهد. به این ترتیب رادیاتور برقی پس از چند لحظه از گرمایش متوقف می شود. قطع بودن المنت ها تا زمانی ادامه دارد که دمای اتاق دوباره سرد شود. در این زمان ترموستات دوباره شروع به کار المنت ها را فرمان می دهد و به این ترتیب روغن دوباره شروع به چرخش کرده و تولید گرما می کند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، مصرف برق این شوفاژ ها است. البته در بین شوفاژ های برقی جدید مدل های کم مصرف تر آن نیز به بازار آمده است. بنابراین در هنگام خرید شوفاژ های برقی دقت کنید که رده مصرف انرژی آن رادیاتور در حد رتبه A باشد تا مصرف برق کمتری داشته باشد.

سایز استاندارد شوفاژ ها نکته بسیار مهمی در هنگام خرید شوفاژ است اما بعضی از افراد در هنگام شوفاژ ها اعتنای زیادی به سایز آن ها نمی کنند و بعد از خرید ممکن است که مشکلاتی برایشان ایجاد شود. اگر شما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید افرادی که در آنجا کار می کنند برای شما سایز استاندارد شوفاژ ها را توضیح می دهند؛ در غیر اینصورت میتوانید با مطالعه مقاله تخصصی گلزار رادیاتور به نکات سایز استاندارد رادیاتورهای خود برسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاهی در مورد “شوفاژ برقی چیست؟ نحوه عملکرد شوفاژ برقی و نکات خرید آن

  1. امیر کاکاوند گفت:

    لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

  2. رحیم شفیعی گفت:

    ایولا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *