لوازم آشپزخانه

هود آشپزخانه چیست و نقش هود در کاهش گرما چقدر است؟

مهم ترین مزایای هود آشپزخانه

آیا تاکنون مجبور شده اید آشپزخانه ای را به طور منظم تمیز کنید؟  و حتما می دانید که خلاص شدن از شر آلودگی و روغن های چسبنده ای که تمام کابینت ها و میزهای پیشخوان را پوشش می دهد ، مخصوصاً در کنار محل پخت و پز ، چه دردسری دارد. یکی از مزایای هود آشپزخانه این است که روغن موجود در هوا را فیلتر می کند قبل از اینکه فرصتی پیدا کند تا در همه جا مستقر شود و باعث سردردهای بزرگ در هنگام پاکسازی شود. با نصب این وسیله در آشپزخانه به جای صرف ساعت ها وقت برای شستشوی سطوح آشپزخانه (معمولاً با استفاده از مواد شیمیایی تمیز کننده نیز درگیر آن) ، ضربه زدن به دکمه روشن یا خاموش بر روی هود و کاهش چربی موجود در هوا کار خود را می توانید آسان کنید.

سینک ظرفشویی یکی از پر کابردترین وسایل دکوراسیون داخلی آشپزخانه است که باید برای راحتی خودتان در انتخاب آن دقت فراوانی داشته باشید. بیشتر کارهایی که در محیط آشپزخانه انجام می شود  در سینک ظرفشویی انجام می شود ، بنابراین این وسیله  یکی از اساسی ترین وسایل موجود در دکوراسیون آشپزخانه است.

 

نقش هود در کاهش گرما ، بخار و دود ناشی از پخت غذا 

همانطور که هر سرآشپز حرفه ای می تواند به شما بگوید ، پخت و پز بدون درپوش می تواند بسیار ناخوشایند باشد. گرما ، بخار ، بوها و دودهایی که مستقیماً در آشپزخانه شما ایجاد می شوند می تواند می توانند بر نحوه کار و زندگی شما تاثیرگذار باشند. مگر اینکه هود آشپزخانه قدرتمندی برای مکش و جریان مداوم هوای تازه وجود داشته باشد. به همین دلیل است که هر آشپزخانه حرفه ای از یک هود بزرگ تهویه برخوردار است.

 

هود آشپزخانه به شما امکان می دهند غذاهای بیشتری را تجربه کنید.

داشتن روشی موثر برای از بین بردن بوها همچنین باعث آزادی بیشتر در آزمایش غذاهای مختلف و جدید می شود. امکان دارد شما بخواهید غذایی جدید را امتحان کنید و تمام مواد غذایی و روش های پخت آن را بلد باشید ولی به خاطر بو و چربی زیادی که در هوا پخش می شود از پخت آن صرف نظر می کنید. اما اگر هود آشپزخانه داشته باشید ، دیگر جای نگرانی نیست. ماهی ها ، ادویه ها ، سبزیجات عجیب و غریب و سس ها با گرفته شدن رفتن بوی پخت و پز آنها به راحتی بر روی میز غذا شما خواهند آمد.

مطالب پیشنهادی گلزار رادیاتور:  انواع سینک ظرفشویی به همراه راه مناسب نگهداری سینک آشپزخانه

 

انواع مختلف هودهای آشپزخانه کدامند؟

همانطور که می بینید ، داشتن یک هود آشپزخانه مزایای زیادی دارد. از موارد واضح (هوای پاک) تا شرایط و موارد ثانویه نه چندان واضح (کابینت های تمیزتر و آزادی خلاقیت در پخت و پز) ، افزودن این وسیله مهم به آشپزخانه شما پیشرفت چشمگیری است. اما سوال اینجاست که چگونه یک هود مناسب  را انتخاب کنیم؟

به معنای واقعی کلمه ده ها هزار هود آشپزخانه در برندهای مختلف در بازار وجود دارد. اما کدام یک از این هودها برای ما مناسب تر است؟ بدون وارد شدن به جزئیات زیاد ، در اینجا یک مرور کوتاه از انواع اساسی هود ها را برای شما آورده ایم، که بی شک بعد از مطالعه این موارد شما به این دید خواهید رسید که کدام گزینه بهترین مورد برای شما خواهد بود.

هودهای سقفی

همانطور که از نام آنها پیداست ، این مدل به سقف متصل می شوند. این مدل دقیقا در بالای میز یا اجاق پخت غذا  و یا منطقه ای که بیشترین آلودگی را ایجاد می کند نصب می شود. این نوع هود به خوبی و به طور مستقیم آلودگی ها را خارج و برای برای تهویه هوا نیاز است. احتمالا نصب این هود به خاطر کارهای اضافی که لازم دارد نتوان توسط افراد آماتور انجام گیرد. نصب این وسیله  معمولاً به یک متخصص نیاز دارد ، اما به دلیل مزایای تهویه که به برای شما ارائه می دهد ارزش آن را دارد که این هزینه را پرداخت کنید.

هودهای دیواری یا دودکش

اینها بر روی دیوار مستقیماً بالاتر از اجاق گاز نصب می شوند. توجه داشته باشید که نصب این  وسیله به فاصله بین کابینت ها و همچنین فضای خالی دیواره بالاتر از اجاق نیاز دارد ، و به طور معمول امکان داشتن مایکروویو یا کابینت بالای اجاق گاز را از بین می برد. با این حال ، مزیت هود دودکش دیواری این است که قدرت تهویه بسیار بیشتری نسبت به هود زیر کابینت فراهم می کند.

هودهای زیر کابینت

این نوع هود یک گزینه ارزان قیمت است ، اما همانطور که می دانید، شما به اندازه پولی که هزینه می کنید خدمات یا کالای مرغوب دریافت خواهید کرد. اندازه کوچکتر آنها قدرت فن یا دمنده را به شدت محدود می کند ، و عملکرد آنها بسیار کمتر از قدرت مکش یک هود محدوده سقفی است.

مطالب پیشنهادی گلزار رادیاتور:  اجاق گاز رومیزی، نسل جدید گازها و هاب های رو میزی

 

هود را کجا نصب کنیم؟

صرف نظر از نوع هود،‌ این وسیله  باید دقیقا در محدوده ای باشد که اجاق گاز شما قرار دارد و در عرض و فضای باشد که آلودگی قرار می گیرد. تا بیشترین کارایی را برای شما فراهم کند. تا هود اجازه یابد آلودگی هوا را قبل از گسترش جمع و به داخل کانال مکیده شود. در مورد ارتفاع نصب باید هود بر اساس توصیه های سازنده باشد به طور معمول از 24 “تا 120 سانتی متر بالای اجاق قرار می گیرد.

 

مهم ترین مزایای هود آشپزخانه

اگرچه تا حد زیادی این وسیله در منزل نادیده گرفته می شود ، اما در واقع هود یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه است. آنها برای از بین بردن بو ، گرما و دود ایجاد شده در حین پخت و پز طراحی شده اند. اگر هود آشپزخانه ندارید ، اکیداً توصیه می کنیم  حتما آن را تهیه و  نصب کنید. چرا که مزایا زیادی را برای شما به همراه دارند به همین خاطر در اینجا به بعضی از مهم ترین مزایا هود آشپزخانه  اشاره می کنیم:

 

بهبود کیفیت هوا

هودها برای کاهش بو ، دود ، چربی و سایر آلودگی های که زمان پخت و پز در فضا آزاد می شوند ، ساخته شده اند. و از طریق این وسیله هوای آلوده از توسط فن موتوری مکش می شود و به بیرون منتقل می شود یا فیلتر می شود و دوباره در فضا گردش می کند. بدون هود ، شما و خانواده خود می بینید که پس از پخت غذا  زمانی که  نفس می کشید و چشم ، بینی و گلو شما به احتمال زیاد تحریک می شود. علاوه بر این ، هودهای تخلیه به جلوگیری از مسمومیت توسط مونوکسید کربن کمک می کنند. مطالعات نشان می دهد که افزایش سطح مونوکسید کربن در آشپزخانه ها ناشی از استفاده از اجاق گاز بدون روشن کردن هود است.

گرمای زیاد حاصل از آشپزی را کنترل می کند.

یکی دیگر از مزایای مهم هودها به ویژه نوع سقفی آنها حذف گرما و بخار اضافی ، ایجاد محیط آشپزی دلپذیرتر برای آشپز و سایر اعضای خانواده است.

 

بوی کمتر آشپزخانه.

وقتی گرسنه هستید هیچ چیزی از پختن یک وعده غذایی عالی بهتر نیست. با این حال ، بوی پخت و پز می تواند مدتها پس از پایان شام باقی بماند. روشن کردن هود آشپزخانه کمک می کند تا بوی نامطبوع خارج شود ، و هوای  خانه شما تازه بماند.

مطالب پیشنهادی گلزار رادیاتور:  نکات بسیار مهم در زمینه نگهداری و زیبایی سینک ظرفشویی آشپزخانه

 

پاکسازی آسان تر

چربی و رطوبت اضافی حاصل از پخت و پز می تواند یک فیلم چسبناک ایجاد کند که تمیز کردن آن دشوار است. استفاده از این وسیله تهویه به شما کمک می کند تا از تجمع چربی آزار دهنده جلوگیری کرده و زمان تمیز کردن را به نصف کاهش دهید. تهویه مناسب همچنین به جلوگیری از رشد باکتری و کپک کمک می کند.

یک هود سقفی نور اضافی را برای تهیه و پخت غذا فراهم می کند

 نور مناسب همچنین تمیز کردن را آسان تر کرده و از بین بردن همه چیزهایی که به سختی قابل مشاهده هستند مانند چربی و مواد زائد را تضمین می کند. ویژگی های نورپردازی بسته به مدل انتخابی شما می تواند متفاوت باشد.

 

شیک شدن محیط منزل

هودها علاوه بر دارا بودن مزایا بالا به شیک شدن و طراحی آشپزخانه شما کمک می کنند. این روزها هودهای آشپزخانه در طرح های متنوعی ارائه می شوند.

 

باعث افزایش ارزش ملک شما می شود.

 اگر می خواهید خانه خود را بفروشید از به روز بودن آشپزخانه خود اطمینان حاصل کنید. یک آشپزخانه جذاب با لوازم مدرن ارزش فروش بیشتری را به خانه شما می افزاید. انتخاب هود مناسب می تواند تفاوت زیادی در شکل و ظاهر آشپزخانه شما ایجاد کند.

 

کمک به سلامتی.

نمی توان از فواید تهویه و هود آشپزخانه برای سلامتی چشم پوشی کرد. با از بین بردن رطوبت بیش از حد و چربی موجود در هوا ، جلوگیری از تشکیل چربی  چسبنده که کپک و باکتری را به خود جلب می کند و با  تشویق ورود هوای تازه از طریک هودی که به طور مناسب نصب شده و کانال دار باشد می تواند کیفیت هوا را بسیار بهبود بخشد. و این نه تنها در آشپزخانه بلکه در سرتاسر خانه این امر را ممکن می سازد. و این شرایط به ویژه برای هر کسی که آلرژی و مشکلات تنفسی دارد بسیار مهم است.

 

فروشگاه اینترنتی لوازم ساختمانی گلزار شامل فروش تمام کالاهای داخلی ساختمان میباشد که شما با مراجعه حضوری یا برقراری تماس میتوانید جهت خرید بهترین کیفیت این کالا اقدام نمایید؛ گلزار با قدمتی فراوان در صنعت ساختمان همواره پیشرو در فروش بهترین محصولات با بهترین کیفیت میباشد که خرید آنلاین را برای شما عزیزان ساده نموده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاهی در مورد “هود آشپزخانه چیست و نقش هود در کاهش گرما چقدر است؟

 1. جعفر ساعی گفت:

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنیندکان هم دارین

 2. سیدمحمد علیزاده گفت:

  حرف نداشت👌🏻

 3. حسین جلالی گفت:

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 4. حامد حقیقی گفت:

  علیرضا جان عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *